Pejzaż zimowy - akwarela krok po kroku

lipca 24, 2019

Pejzaż zimowy nigdy nie był moim marzeniem - przyznam się Wam, że kiedyś w ogóle miałam problem z malowaniem pejzaży akwarelami - jakoś nie kojarzyło mi się to zbyt ambitnie, ale przyznam, że po kilkunastu godzinach przekonałam się do nich zupełnie.akwarela tutorial

Wybaczcie może mało atrakcyjny format zdjęć, ale są to zdjęcia typowo warszatowe z pracowni do której uczęszczałam (Pracownia Domin) i którą ogromnie Wam polecam. Wiem, że na początku format akwareli A3 może przerażać, ale taki rozmiar bardzo szybko ujawni nam nasze błędy i pomoże nauczyć się ich unikać - przy małych formatach wszystko jest bardzo łatwo ukryć, w szczególności wszelkie niedociągnięcia.

pejzaże akwarela
Przygotowania do podrysu

jak malować akwarela
Pejzaż zimowy i pomarańcze na pierwszym planie

akwareliści polscy
Po godzinie pierwsze efekty są już widoczne

mackiewicz akwarela
Praca skończona w 95%
Jak Wam się podoba skończona praca? Gdzie dostrzegacie najwięcej błędów? Cóż z całą pewnością mogłabym popracować bardziej nad cieniami (niestety kiedy praca wysycha coraz trudniej jest już je malować, a nie zadbałam o to w czas) Zabrakło też jasnego światła na ostatnim planie - koniec końców jestem jednak całkiem zadowolona i chętnie jeszcze do śniegu wrócę :-)

Sprawdź też

0 komentarze