Malowanie butelki akwarelą - krok po kroku

lipca 12, 2019

Postanowiłam jakiś czas temu powrzucać więcej akwareli w typie postów krok po kroku - dzisiaj mam więc dla Was kilka zdjęć z malowania prezentu dla naszego przyjaciela z okazji trzydziestych urodzin. A jako, że Maciej jest fanem mocniejszych trunków postanowiłam namalować mu butelkę dobrej whisky.
akwarela krok po kroku
Rysunek zaczęłam od szkicu - przyznam Wam, że bardzo podziwiam wszystkich, którzy siadają do malowania bez jakiegokolwiek wstępnego rysunku. Ja niestety do grona tych wybitnych szczęśliwców nie należę. Rysunek staram się przygotować dość dokładny i staram się bardzo delikatnie zaznaczyć, gdzie powinny znajdować się jaśniejsze i ciemniejsze miejsca.

farby wodne malowanie
Wstępny szkic butelki malowanej akwarelą
Przygotowanie takiego szkicu trwa nie więcej niż 10-15 min. Podobną ilość czasu przykładam do odpowiedniego dobrania kolorów. Na zwykłej kartce obok testuję jak będą wyglądały koło siebie poszczególne odcienie. Początkowo maluję bardzo, bardzo jasne odcienie kolorów stopniowo dokładając kolejne, ciemniejsze warstwy akwareli.

Dodatkowa kartka służy mi zazwyczaj do sprawdzania ilości wody na pędzlu, by nagle nie zalać sobie zbyt mokrym pędzlem jakiegoś miejsca i nie zrobić grzyba. Grzyb tworzy się wtedy, kiedy na namalowanym już ówcześnie akwarelą miejscu znajdzie się zbyt dużo wody i tworzy się nam nieregularna biała plama. 

krok po kroku butelka
Malowanie akwarelą krok po kroku
krok po kroku farby wodne

Czas wykonania pracy: 3 godziny 
Rozmiar pracy: A5
Liczba użytych kolorów: 6 kolorów 
Liczna użytych pędzli: 2 pędzle do malowania, 1 do przygotowania kolorów
Zachwyt: ogromny
malowanie butelki tutorial

Sprawdź też

0 komentarze