Yankee Candle Golden Sands

maja 14, 2019

Znacie zapach Golden Sands od Yankee Candle? Jak widzicie staram się nadrabiać recenzje zapachów - mam ich całą masę a na blogu zaledwie kilkanaście! Na urlop wybrałam się z dwoma małymi świecami, które idealnie - w przeciwieństwie do wosków i dużych świec nadają się na wyjazd - wybór padł na dwa morskie zapachy - recenzowane już Beach Flowers oraz Golden Sands. Słyszałam tak wiele pozytywnych opinii o niedostępnym w Polsce zapachu, iż postanowiłam kupić na początek małą świece, ale powiem Wam w sekrecie, że już dołączyła do niej duża. Ps. Tekst był pisany w 2014 roku - zmieniła się dostępność i ceny, ale wciąż Golden Sands to jeden z moich trzech ulubionych zapachów Yankee Candle.

Golden Sands jest zapachem z kolekcji Fresh, choć przyznam, że umieściłabym ją w nieistniejącej kolekcji Warm - zapach Golden Sands na sucho jest mocno wyczuwalny, świeca jest w odcieniach ciepłej pomarańczy. Jakie jest pierwsze skojarzenie po jej odpaleniu i jakie zapachy w niej wyczuwam? Przeczytajcie kilka zdań producenta: Twoja prywatna plaża już czeka, chwila spokoju i przyjemności w łagodnej bryzie drzewa sandałowego, kwiatu pomarańczy i ciepła... tonkowca wodnego - czymże by nie był.

Yankee Candle golden sands

Teraz trochę moich wrażeń o zapachu. Szczerze mówiąc nie wiem, czym bym się zdecydowała na kupno gdybym wiedziała o drzewa sandałowym - zapach ten wciąż przypomina fatalne do mnie w zapachu kadzidełka, których zapach jest dla mnie duszący i kojarzący się z hinduskim bazarem. Ale na szczęście nie to uderza nas jako pierwsze - łagodne połączenie ciepłego zapachu piasku z delikatną, słodką sycylijską pomarańczą. Sandał jest oczywiście mocno wyczuwalny, jednak tak pięknie łączy się z pozostałymi zapachami, że zupełnie mi nie przeszkadza.

Zobacz też: Jak palić świece zapachowe - Problemy z paleniem


Jaka pora dnia jest dobra i jakie pomieszczenie - dla mnie zdecydowanie leniwy poranek lub chłodnawy wieczór z książką w sypialni. Nie jest to co prawda mój ulubiony morski zapach - tutaj mało co przebije mój ukochany Beach Wood który jednak jest zapachem zupełnie innym. Yankee Candle wydało też inny piaskowy zapach nie tylko dla wielbicielek słodkich perfum Pink Sands i trudno byłoby mi jednak wybrać który podoba mi się bardziej - diametralnie się od siebie różnią. Choć wszystkie trzy są jednymi z moich ulubionych zapachów Yankee Candle.

Ocena: 4+
Pomieszczenie: sypialnia
Moc: zapach mocny

Sprawdź też

1 komentarze