Yankee Candle Fresh Cut Roses, Baby Powder, Garden Hideaway

kwietnia 26, 2019

GARDEN HIDEAWAY 

Jakie świece zapachowe wybrać do mieszkania? Są jak się okazało nawet w Polsce takie przeceny, którym nie można się oprzeć. Choć ceny świec zapachowych mogą przyprawić o ból głowy. Znalazłam na blogu post napisany kilka lat temu (2015 rok), postanowiłam jednak go wrzucić, bo świece stanowiły w pewnym momencie moją pracę i były ogromną pasją przez ponad dwa lata. 

jaki kominek wybrać


W Warszawie pozostały więc sklepy Świata Zapachów jako jedyne stacjonarne sklepy z dużym asortymentem Yankee Candle - jeden z nich znajduje się w podziemiach Dworca Centralnego i całkiem  duży wybór sklepów internetowych. Jeśli zaczynacie swoją przygodę - a zachęcam jeśli uwielbiacie tworzyć atmosferę w domu i zmieniać ją w zależności od muzyki, pogody i nastroju.. :)

świece zapachowe opinie

W ostatni weekend "z okazji" likwidacji stanowiska sklepu ze świecami zapachowymi Zapachu Domu w Złotych Tarasach na ostatni dzień przecena sięgnęła 40%. Oczywiście już przecena o 30%, która rozpoczęła się kilka dni wcześniej przyciągnęła wiele fanek YC i dosłownie wymiotły one półki. Dzięki dobrej duszy, która w porę poinformowała mnie o ostatnim dniu stoiska ZD stałam się posiadaczką jeden średniej świecy, dużego tumblera i dwóch pięknych, witrażowych kominków.

Dzisiaj kilka słów na temat mojego pierwszego zakupionego tumblera - Garden Hideaway. Wcześniej miałam do czynienia z woskiem i był naprawdę intrygujący choć po prostu "ładny" Szczerze mówiąc, nie wiem czy gdyby nie taka obniżka zdecydowałabym się na duży tumbler. Jak wiecie tumblery mają dwa knoty, dzięki czemu nie ma żadnych problemów z paleniem się wosku do samych ścianek. Świeca rozgrzewa się bardzo szybko, jest jak dla mnie średnio mocna i kojarzy się przede wszystkim z delikatnymi ogrodowymi kwiatami i letnią trawą.

gdzie kupic swiece w warszawie

Długość palenia tumblera to od 70 do 90 godzin. I moze wydawać się to mało w porównaniu do dużych słojów, ale pamiętajmy o tym, że dwa knoty sprawiają, że zapach wydobywa się o wiele szybciej i jest mocniejszy - dlatego dla mnie wystarczy aby palił się średnio 2-3 godziny, by wypełnić mieszkanie zapachem. Pierwsze wrażenie i zapach: przede wszystkim zgodnie z opisem producenta - konwalie - później dużo zielonych, łodygowych kwiatów i trawa. Zapach jest świeży i jednocześnie bardzo wczesnoletni :) 

Ocena: 4/5
Kategoria: Floral
Pomieszczenie: salon, sypialnia
Moc: dosyć mocny
Testowana forma: duży tumbler

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem klosza na świece - nie tak popularnego akcesoria jak kominek zapachowy czy nakładka rozgrzewająca świecę bardzo polecam Wam post 0 tym jakie klosze wybrać i na jakie świece pasują.  

BABY POWDER


Yankee Candle skład

Pewnie miał się kojarzyć z cudownymi zapachami początków macierzyństwa, ale cóż, powiedzmy ze z tego cudownego okresu niestety inne "niewybredne"zapachy pamietam o wiele lepiej :D biały wosk nawiązuje oczywiście do talku, posypki dla dzieci, a idąc bardziej poetycko - dziecięcej niewinności ;) I jak zwykle, co do niektórych zapachów zaczyna się dyskusja - a tu przecież dyskutować nie ma co, bo o gustach się nie dyskutuje ;) Zapach jest intensywnie słodki, mocny i zdecydowanie mydlany - oczywiście można doszukać się tutaj woni zasypki dla dzieci.

Czy kupię sobie słój? Raczej nie - spróbuje dać mu w przyszłości jeszcze jedną szansę, bo nie był to zapach, który mnie zdecydowanie odrzucał, po prostu nie mój styl. Mąż oświadczył że jedzie pieluchą i proszkiem, ale ja jak widzicie starałam się być dyplomatyczna ;) 

Ocena: 3-/5
Kategoria: Fresh
Pomieszczenia: salon, łazienka
Testowana forma: wosk
Moc: bardzo mocny

FRESH CUT ROSES

Witajcie w piękną niedzielę! Dzisiaj przedstawiam jeden z zapachów, który budzi chyba najmniej dyskusji w kwestii swojego piękna. Przyznam, że jako kwiaciarka nie oczekiwałam po tym zapachu cudów, ale koniec końców stał się on moim ulubionym zapachem kwiatowym ( tu recenzja kwiatowego ogródka - Garden Sweet Pea) Co go wyróżnia i czy naprawdę jest uniwersalny?

świeca w słoiku

Powiem szczerze, nie spodziewałam się po tym zapachu dużo więcej niż po zwykłym słodkim, lekko pudrowym zapachu kwiatów. Trochę bałam się przesadzonej, zwiędłej słodyczy lub zapachu ściętych łodyg. Nic z tego. Zapach jest wyrafinowany i elegancki, pachnie jak kosz róż w czyściutkim hoterowym apartamencie z karteczką "Love me" i tak, z całą pewnością go kocham. Zaopatrzyłam się nawet w wersję mini - specjalnie na wyjazdy. Za kilka dni możecie się spodziewać także postu o wielkościach i rodzajach świec YC a także o wycofanych zapachach.

swieca zapach róż

Co prawda nie mam doświadczenia w paleniu Fresh Cut Roses w wosku, mam jednak małą i dużą świecę, które pachną równie mocno. Polecam jeśli macie taką możliwość, sprawdzanie zapachów na słojach, nie woskach - oczywiście jeśli Waszym docelowym zamiarem jest kupno świecy. Myślę, że to jedna z takich świec, którą można by kupić nawet w ciemno komuś na prezent - jestem bardzo ciekawa Waszych opinii na jej temat. Tutaj dla porównania pisałam o zapachu Christmas Rose oraz jednego z moich ulubionych zapachów kwiatowych Garden Sweet Pea.

zapach kwiatów świeca

Ocena: 5/5
Pomieszczenie: każde, ale najpiękniej w sypialni i salonie
Moc: średnia
Testowana forma: świeca

Tutaj możecie znaleźć stronę, na której znajdują się wszystkie zapachy świec o których pisałam - nigdy nie pisałam o zapachu, którego nie posiadałam, więc mam nadzieję, że moje opisy, jakby subiektywne nie były staną się dla Was choć trochę pomocne. 

Sprawdź też

0 komentarze